گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ، ایکاروس&quot، استخر مصنوعی، آماده جهت آزمایش &quot

فضانوردان جهت تمرین و آموزش فعالیت‌هایی که باید در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام دهند، از استخر بزرگی در شهرک ستاره‌ای (واقع در نزدیکی شهر مسکو) استفاد

، ایکاروس&quot، استخر مصنوعی، آماده جهت آزمایش &quot

استخر مصنوعی، آماده جهت آزمایش "ایکاروس"

عبارات مهم : آموزش

فضانوردان جهت تمرین و آموزش فعالیت هایی که باید در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی انجام دهند، از استخر بزرگی در شهرک ستاره ای (واقع در نزدیکی شهر مسکو) استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، این استخر به تازگی نیاز به تعمیر پیدا کرده هست، ولی آموزش ها را نمی توان تعطیل کرد. در برنامه پروازهای آینده به ایستگاه فضایی بین المللی قرار است “اولگ آرتیمیف”، فرمانده سایوز ام.اس-8 و “سرگئی پروکوپیف”، فرمانده سایوز ام.اس-9 با انجام یک راهپیمایی فضایی سامانه ای را در بدنه بیرونی واحد روسی “زوزدا” راه اندازی کنند. این سامانه که “ایکاروس” (International Cooperation for Animal Research Using Space – ICARUS) نام دارد در چارچوب همکاری بین المللی روسیه و آلمان جهت مطالعه زیست شناسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

، ایکاروس&quot، استخر مصنوعی، آماده جهت آزمایش &quot

“اولگ آرتمیوف”، فضانورد روسکاسموس در مورد سیر آموزش و تمرین ها می گوید: “ابتدا ما تمام مراحل کار و تمرین ها را جهت درک بهتر تجهیزات، نحوه تعمیر، باز کردن آن و غیره در روی زمین در سالن انجام دادیم، در مرحله بعد و بعد از آشنایی کامل با تجهیزات آشنا شدیم، همین مراحل را در استخر معمولی و در آب انجام می دهیم. این آموزش و تمرین ها که با نظارت کارشناسان انجام می شود، شرط مورد نیاز جهت ورود به فضای بیرونی ایستگاه راهپیمایی فضایی است.

به عنوان بخشی از آموزش، فضانوردان باید سامانه ایکاروس را از اوضاع بسته به حالت باز در می آوردند و کابل های ارتباط و برق رسانی آن را به واحد آنتن می رساندند تا اتصال تجهیزات علمی کامل شود. آنها همچنین باید اوضاع های نامتعارف و آینده نگری نشده را هم در نظر می داشتند، به عنوان نمونه امکان باز نشدن لولاهای متفاوت در وقت باز شدن صفحات مربوط به واحد ایکاروس و یا قفل شدن لولاهای متفاوت بعد از باز کردن بلوک آنتن دریافتی.

فضانوردان جهت تمرین و آموزش فعالیت‌هایی که باید در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام دهند، از استخر بزرگی در شهرک ستاره‌ای (واقع در نزدیکی شهر مسکو) استفاد

تمام این مراحل تحت نظارت دقیق مربیان مرکز آموزش فضانوردان با همکاری متخصصان VKD RSC Energia SP شرکت تولید صنایع فضایی “انرگیا” در استخر شبیه سازی و انجام می شد. الکسی آلتونین معاون مرکز می گوید: انجام این عملیات کاری مهم هست. از آنجا که در حال حاضر امکان تمرین در استخر آزمایشگاهی مرکز آمادگی فضانوردان وجود ندارد و استخر فعلی فاقد تجهیزات لازمه هست، فضانوردان مجبورند عملیات راهپیمایی را بدون لباس مخصوص به انجام رسانند تا مهارت های مورد نیاز را بطور کلی به دست آورند. البته تا چند هفته دیگر که تعمیرات استخر آزمایشگاهی تمام شود، کیهان نوردان تمامی مراحل را در آنجا و با لباس کامل راهپیمایی فضایی یعنی اورلان تکرار خواهند کرد.

بر اساس برنامه اعلام شده است از سوی روسکاسموس، “اولگ آرتیموف” 15 مارس 2018 به همراه “آندرو فیوستل” و “ریچارد آرنولد” با سایوز ام.اس-8 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر خواهد داشت. وی مهندس و طراح سامانه های فضایی در شرکت صنایع فضایی “انرگیای” روسیه هست. “سرگئی پروکوریف” خلبان نیروی هوایی روسیه و فضانورد روسکاسموس نیز قرار است روز 6 ژوئن 2018 با ناو کیهانی سایوز ام.اس-9 به همراه “الکساندر گرست” فضانورد آلمانی و “ژانت اپس” شهروند آمریکا جهت ماموریتی 6 ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شوند. “آرتیموف” و “پروکوریف” تقریبا سه ماه در این ایستگاه با هم همکاری خواهند داشت و از جمله کار های یکسان آنها انجام راهپیمایی و راه اندازی سامانه ایکاروس بر روی بدنه خارجی واحد “زوزدا” خواهد بود.

واژه های کلیدی: آموزش | استخر | ایستگاه | راهپیمایی | اخبار علمی و آموزشی

، ایکاروس&quot، استخر مصنوعی، آماده جهت آزمایش &quot

، ایکاروس&quot، استخر مصنوعی، آماده جهت آزمایش &quot

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs