گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران نباید حساسیتی به عنوان کردستان عراق نشان دهد / مطهری

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «آمریکا و اسراییل پشت پرده عنوان استقلال کردستان عراق هستند» گفت که جمهوری اسلامی نباید موضع مشکل دراین رابطه بگیرد و

کشور عزیزمان ایران نباید حساسیتی به عنوان کردستان عراق نشان دهد / مطهری

مطهری: کشور عزیزمان ایران نباید حساسیتی به عنوان کردستان عراق نشان دهد

عبارات مهم : ایران

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «آمریکا و اسراییل پشت پرده عنوان استقلال کردستان عراق هستند» گفت که جمهوری اسلامی نباید موضع مشکل دراین رابطه بگیرد و حساسیت زیادی راجع به این عنوان نشان دهد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی صبحگاه امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهتر بود تلاش بیشتری می کردیم که این اتفاق نمی افتاد ولی حالا که این رفراندوم برگزار شده است و به نظر می رسد رای هم می آورد نباید خیلی راجع به ی آن حساسیت نشان دهیم.

کشور عزیزمان ایران نباید حساسیتی به عنوان کردستان عراق نشان دهد / مطهری

وی افزود: روشن است که کردها از همه پرسی استقلال کردستان حمایت می کنند ولی این همه پرسی به معنی استقلال کردستان عراق نیست و مراحلی دارد که اگر قابل انجام باشد هم دو سه سال طول می کشد بعد نباید خیلی راجع به آن حساسیت نشان دهیم بلکه باید مردم کردستان عراق را روشن کنیم که این کار به صلاحشان نیست.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس راجع به ی کارها جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت جلوگیری از برگزاری همه پرسی کردستان عراق خاطرنشان کرد: اقداماتی انجام شده است و مقاماتی از کشور عزیزمان ایران از جمله سردار سلیمانی و دیگران به این منطقه رفتند و هشدارهای مورد نیاز داده شده است ولی از آن طرف این عنوان یک طرح بین المللی است که آمریکا و اسراییل پشت پرده آن هستند.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «آمریکا و اسراییل پشت پرده عنوان استقلال کردستان عراق هستند» گفت که جمهوری اسلامی نباید موضع مشکل دراین رابطه بگیرد و

مطهری ادامه داد: به نظر من آمریکا به ظاهر می گوید که با استقلال کردستان عراق مخالف هست. حتی در مورد ترکیه هم نمی توان از موضع این کشور مطمئن بود. توصیه مهم این است که نباید موضع مشکل بگیریم و حساسیت نشان دهیم بلکه باید ببینیم در آینده چه پیش خواهد آمد و با مردم کرد صحبت کنیم و از آنها کمک بگیریم و آنها را قانع کنیم که این کار به صلاحشان نیست. ولی از سویی کارها خشونت آمیز در این زمینه هم به مصلحت نیست.

نایب مدیر مجلس راجع به ی پیگیری عنوان بازداشت بعضی از روزنامه نگاران از جمله ساسان آقایی و یغمی فشخامی اظهار داشت: مواردی از این دست که به ما مراجعه می شود را از طریق وزارت اطلاعات، یا اطلاعات سپاه و قوه قضاییه پیگیری می کنیم.

وی راجع به ی اوضاع اعتراضات کارگری و بازداشت بعضی از کارگران نیز گفت: عنوان آقای شهابی را می دانم و تا حدی در جریان این عنوان هستم. کار ما این است که این پرسشها را انتقال یافته کنیم ما باید از حقوق مردم دفاع کنیم و عنوان را به نهادهای مربوطه انتقال یافته کنیم و از آنها بخواهیم به ما توضیح بدهند و سخت گیری نکنند. قرار نیست این افراد با دستور ما آزاد شوند ما پیگیری می کنیم و در مواردی هم پاسخ هایی دریافت می کنیم که با آنچه در رسانه ها آمده ممکن است مغایرت داشته باشد.

کشور عزیزمان ایران نباید حساسیتی به عنوان کردستان عراق نشان دهد / مطهری

مطهری تاکید کرد: موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که نباید با منتقدان و معترضان برخورد سخت انجام شود این کار ضرورتی ندارد و با چندینه انتقاد و اعتراض نظام به خطر نمی افتد ما باید این نگاه را اصلاح کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | حساسیت | آمریکا | حساسیت | کردستان | استقلال | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs