گت بلاگز اخبار بین الملل جنگ با کره‌شمالی از هر زمانی محتمل‌تر است / مدیر سابق ارتش آمریکا

رئیس سابق ستاد یکسان ارتش آمریکا هشدار داد، آمریکا اکنون از هر زمانی به یک جنگ هسته‌ای با کره شمالی نزدیک‌تر است. 

جنگ با کره‌شمالی از هر زمانی محتمل‌تر است / مدیر سابق ارتش آمریکا

مدیر سابق ارتش آمریکا: جنگ با کره شمالی از هر زمانی محتمل تر است

عبارات مهم : آمریکا

رئیس سابق ستاد یکسان ارتش آمریکا هشدار داد، آمریکا اکنون از هر زمانی به یک جنگ هسته ای با کره شمالی نزدیک تر هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک مولن، مدیر سابق ستاد یکسان ارتش آمریکا با تاکید بر اینکه او دورنمای چندانی جهت یک راه حل دیپلماتیک جهت بحران کره شمالی نمی بیند این زیاد کردن خطر جنگ را به “اخلال گری باور نکردنی” ریاست جمهوری دونالد ترامپ مرتبط دانست.

جنگ با کره‌شمالی از هر زمانی محتمل‌تر است / مدیر سابق ارتش آمریکا

او در مصاحبه با شبکه ای بی سی گفت: از نظر من یک جو به نحوه باور نکردنی خطرناک در دولت به وجود آمده و مشخص نیست که اوضاع به کجا خواهد انجامید. یک بحرانی که مشخصا در صدر فهرست واقع شده است است کره شمالی هست.

مولن خاطرنشان کرد: از نظر من ما زیاد از هر زمانی به یک جنگ هسته ای با کره شمالی نزدیک هستیم و در این منطقه وقت چندانی جهت حل دیپلماتیک این مساله خاص نمی بینیم.

رئیس سابق ستاد یکسان ارتش آمریکا هشدار داد، آمریکا اکنون از هر زمانی به یک جنگ هسته‌ای با کره شمالی نزدیک‌تر است. 

این در حالی است که مولن که در دولت های جورج دبلیو بوش و باراک اوباما به عنوان مشاور نظامی ارشد فعالیت داشته این پرسش را مطرح کرد که آیا مقام های امنیتی دولت دونالد ترامپ مشمول بر جیمز ماتیس، وزیر دفاع، هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی یا جان کلی، مدیر دفتر کاخ سفید قادر به مهار کردن ترامپ هستند یا خیر.

مولن پرسید: آیا او به این لفاظی هایش جامه عمل خواهد پوشاند؟ یا اینکه آیا ما عملا خواهیم توانست به وضعیتی برسیم که این بحران به طور صلح آمیز حل و فصل شود؟

او اظهار داشت: من میل به دارم که ببینیم به مرور وقت این لفاظی در همین جایی که مدیر جمهوری است باقی بماند و این باعث محدود شدن توانایی مهار ماتیس و مک مستر و همچنین جان کلی خواهد شد.

جنگ با کره‌شمالی از هر زمانی محتمل‌تر است / مدیر سابق ارتش آمریکا

در عین حال لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه آمریکایی که روز یکشنبه نسبت به زیاد کردن خطر هرگونه حمله پیشگیرانه در صورت آزمایش های تسلیحاتی زیاد کره شمالی هشدار داد، گفت: ترامپ ابتدا تصمیم گرفته بود که نگذارد کره شمالی به توانایی حمله به آمریکا با یک موشک مجهز به کلاهک هسته ای برسد به هر حال ۲۰۱۸ سالی است که هم در آن وقت است و هم خطرات فراوان.

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | کره شمالی | دیپلماتیک | ارتش آمریکا | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | دولت دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs